Home

Zaproszenie na konferencję

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych ma przyjemność zaprosić na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową "Szkice z dziejów lewicy".

PPS m

Wizyta byłego ambasadora RP w Brazylii Jacka Kisielewskiego

Na zaproszenie Dziekana Wydziału Filologiczno-Historycznego prof. UJK dr. hab. Marka Dutkiewicza oraz Dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych dr. hab. Jacka Bonarka przybył do naszej Filii były ambasador RP w Brazylii Jacek Junosza Kisielewski, aktualnie Dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, który wygłosił wykład o Polonii w Brazylii w kontekście misji Ambasadora RP w Brazylii. Spotkanie upłynęło w atmosferze żywego zainteresowania słuchaczy, których pytania nie pozostały bez fachowej i wyczerpującej odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz obejrzeniem wystawy: Gwatemala – stolicą kultury latynoamerykańskiej w 2015 roku i wystawą zdjęć dzisiejszego Chile.

JKisielewski01m wb02m wb03m wb04m

Więcej…

Zaproszenie na spotkanie

jk m

Rekrutacja do Programu MOST

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego uczestniczy w  Programie od kwietnia 2015 roku. Z oferty MOST-u w bieżącym roku akademickim skorzystali już pierwsi nasi studenci i doktoranci – aktualnie kontynuują naukę w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN

Więcej…

Woodcraft dla każdego

Woodcraft m

 

Zaproszenie na spotkanie z byłym Ambasadorem RP w Brazylii

Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego oraz Dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Filii UJK mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z byłym Ambasadorem RP w Brazylii, Panem Jackiem Junoszą – Kisielewskim, aktualnie Dyrektorem Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami Za Granicą.

Odbędzie się ono w dniu 5 listopada 2015 roku o godzinie 12.00 na Wydziale Filologiczno-Historycznym Filii UJK ul. Słowackiego 116; w budynku dydaktycznym B, s. 111.

ambasador brazylii m

Stypendium Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego

Wszyscy studenci Filii w Piotrkowie Trybunalskim mogą ubiegać się o przyznanie stypendium Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego. Wnioski wraz z załącznikami należy składać do 15 listopada 2015 r. do pokoju 112 (budynek dydaktyczny B).

Szczegółowe informacje na stronie Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych: TUTAJ

Konkurs historyczny "Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu".

Dnia 21 października 2015r. odbył się konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem „Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu”. Został on zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Historyków „Klio”, którego opiekunem jest dr Janusz Budziński. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z Piotrkowa, Bełchatowa, Radomska, Tomaszowa, Końskich, Włoszczowy, Czarnocina, Opoczna, Działoszyna. Nagrodami uhonorowano 10 najlepszych uczestników. Zwycięzcą został Daniel Ładziak, na drugim miejscu uplasował się Oskar Szafrański – obaj z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie, natomiast trzecie miejsce zajęła Mariola Pirek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Nagrody zostały ufundowane przez posła na sejm RP Artura Ostrowskiego, Piotrkowskie Bractwo Akademickie oraz bank PKO S.A..

Pilsudski01m Pilsudski02m 

Więcej…

Dzień Rektorski

Informujemy, że decyzją Rektora UJK 2 listopada 2015 roku (poniedziałek) jest DNIEM REKTORSKIM

 

SZLACHETNA PACZKA zaprasza wolontariuszy!

W tym roku Paczka po raz kolejny walczy o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczy dobra wola. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i dzieci, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki uczą się wygrywać!

szlachetnapaczka m

Więcej…

Strona 18 z 20

Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Wydział Filologiczno-Historyczny

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

Treść prawa

 

Plakat

Uniwersytet Trzeciego Wieku

wu

wu

logo jk
most logo br
sp

wu

eng
DEPARTMENT OF
ENGLISH STUDIES
 
 
logo-pge
 
 
mbp radomsko
 
 
tm
Początek strony