Home

Dodatkowy nabór w programie Erasmus+

Informujemy, że uruchomiliśmy dodatkowy nabór w programie Erasmus+

Szczegóły - TUTAJ

 

ZAPROSZENIE

kolej m

 

REKRUTACJA 2016/2017 - DRUGI NABÓR

Ruszyły drugie nabory na wszystkie kierunki studiów.  Zapraszamy do logowania. Szczegóły i terminy logowania w tabeli rekrutacyjnej po kliknięciu w grafikę.

OGŁOSZENIE

Egzamin poprawkowy mgr K. Kowalczyk, 23 września 2016 roku
Czytanie i pisanie I, godz. 11.30-13.00, sala 224
Czytanie i pisanie II, godz. 11.30-13.00, sala 224
Słuchanie i mówienie III, godz. 13.00, sala 224

KONFERENCJA "WIEDŹMY I ANIOŁY - POSTRZEGANIE KOBIET W DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ KULTURZE"

W dniach 15-16 września na Wydziale Filologiczno-Historycznym, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Filia w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się konferencja pt. Wiedźmy i anioły – postrzeganie kobiet w dawnej i współczesnej kulturze/Witches and angels – perception of women in ancient and modern cultures. Konferencja organizowana jest przez Katedrę Filologii Angielskiej. W dyskusjach i debatach na temat kobiet weźmie udział 50 naukowców z Polski, Stanów Zjednoczonych i Holandii.

wo jaworski m

Więcej…

KONFERENCJA "OBRAZY CHOROBY W JĘZYKU I KULTURZE"

W dniach 8-9 grudnia 2016 r. na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim, odbędzie się konferencja pt. Obrazy choroby w języku i kulturze/Representations of illness in culture and language. Konferencja organizowana jest przez Katedrę Filologii Angielskiej.

Konferencja

Więcej…

ZAPRASZAMY

sad

ZAPRASZAMY

sad

 

Informacja

Dziekanat Wydziału Filologiczno-Historycznego będzie nieczynny w dniach:
1 – 23 sierpnia 2016 r. obsługa studenta – tok studiów
5 – 31 sierpnia 2016 r. pomoc materialna, praktyki, windykacja

Konferencja naukowa pt. „Za krew przelaną dla Ojczyzny, za ofiary z naszych żyć!”. Podziemie niepodległościowe w walce z reżimem komunistycznym.

Jej organizatorami byli: Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Celem konferencji było przedstawienie najnowszego stanu badań nad powojenną konspiracją antykomunistyczną w Polsce i na Ziemi Łódzkiej, przybliżenie losów żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz popularyzowanie tematyki „Żołnierzy Wyklętych”. Inicjatorem i organizatorem sesji był dr Dariusz Rogut, który poprowadził jej pierwszą część. Uczestników konferencji zaszczycił swoją obecnością Jego Eminencja ksiądz arcybiskup prof. Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki. W konferencji wzięli udział m.in.: Waldemar Wyczachowski - Starosta Bełchatowski; Mariola Czechowska - Prezydent Miasta Bełchatowa, Elżbieta Naturalna - przewodniczącą Rady Miejskiej w Bełchatowie, prof. UJK dr. hab. Marek Dutkiewicz - dziekana Wydziału Filologiczno-Historycznego UJK, dyrektor Maciej Kwapisz – z ramienia PGE GiEK SA O/Elektrownia, dr hab. Jacek Bonarek – dyrektor IHiSM UJK, uczniowie bełchatowskich szkół średnich oraz zaproszeni goście. Zdjęcia: Paweł Wasiak, Muzeum Regionalne w Bełchatowie.

Przemawia Jego Eminencja ksiądz arcybiskup prof. Marek Jędraszewski, dr Dariusz Rogut Przemawia Mariola Czechowska - Prezydent Miasta Bełchatowa, Dariusz Rogut Od lewej: dr hab. Marek Dutkiewicz, Waldemar Wyczachowski - Starosta Bełchatowski, Elżbieta Naturalna - przewodniczącą Rady Miejskiej w Bełchatowie 

Więcej…

Strona 7 z 13

Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Wydział Filologiczno-Historyczny

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Raiffeisen Bank Oddział w Kielcach
nr 48 1750 1110 0000 0000 2108 1237

Treść prawa

wu

wu

logo jk
most logo br
sp

wu

eng
DEPARTMENT OF
ENGLISH STUDIES
 
 
logo-pge
 
 
mbp radomsko
 
 
tm
Początek strony